Комплект телеметричний
КТМ-ШРП

Телеметричні засоби для моніторингу за віддаленими об'єктами

ПРИЗНАЧЕННЯ КОМПЛЕКТУ

Комплект телеметрії КТМ-ШРП/ГРП, призначений для спрощення і уніфікації процедури монтажу при модернізації ШРП/ГРП для автоматизації віддаленого моніторингу та контролю технічного стану обладнання на об’єктах газових господарств. А також для впровадження новітніх засобів моніторингу і передачі даних. В роботі, Комплект передає дані про стан об’єкту в реальному часі, з задаваною частотою і, при аварійних ситуаціях передає сповіщення відразу. Дані передаються в інтернет, на сервер споживача.
В Комплекті застосовуються перетворювачі тиску ППС3 (виробництво ТзОВ “Техприлад”) або РС-28/В (виробництво ТОВ “ГК Аплісенс”), датчики газу ДМ-4 (виробництво ТОВ “Теміо”), дискретні магнітоконтактні датчики СОМК (ТОВ “Алай”), бар’єри іскрозахисту БИЗ (виробництво АТ “ДІГ”).
Комплект відноситься до типу “пов’язаного електрообладнання”, та сконструйований так, що іскронебезпечні кола не можуть мати негативного впливу на іскробезпечні кола і відповідає вимогам ДСТУ EN 60079-11:2017 “Вибухонебезпечні середовища. Частина 11. Вид вибухозахисту іскробеспечне електричне коло “і”.

КОНСТРУКЦІЯ КОМПЛЕКТУ

Основні елементи Комплекту розміщені в антивандальному ящику (для ШРП) або ящику монтажному (для ГРП) (Малюнок 1) які мають ступень захисту електричного обладнання ІР54(у приміщенні) або IP65(у відкритому середовищі), залежно від вимог Замовника. Тут розміщені акумулятор, контролер передачі даних СКМ-8 і блок іскрозахисту. До ящику приєднаний джгут маркованих кабелів, який, через внутрішню кришку заходить всередину ящику і, через блок іскрозахисту, має підключення до контролера СКМ-8.

Також, у складі Комплекту є набір датчиків та засоби кріплення до шафи ШРП.

Примітка: Якщо Комплект включає в себе сонячну систему, то, додатково, в комплекті присутні арматура кріплення сонячної системи, сонячна панель і контролер заряду акумулятора.

Ззовні ящик виконаний у вигляді гладко звареного корпусу, без будь яких виступів. Така конструкція забезпечує герметичність від вологи і пилу, та захист від зовнішнього втручання.

З внутрішньої сторони, за допомогою 4-х болтів М6, ящик закривається герметичною кришкою. Також тут розміщені елементи кріплення:

- в нижній частині виступи для петель Петлі кріпляться електрозварюванням до нижньої частини корпусу шафи. Таким чином, на петлях, ящик можна піднімати вертикально для закріплення на стінці шафи і опускати горизонтально, для обслуговування телеметрії.

- зверху дві шпильки М8, довжиною 30мм, для кріплення ящика до стінки шафи гайками із середини.

Для закріплення ящика на шафі треба зробити технологічні отвори Ø10мм для двох шпильок М8 і для джгута з кабелями — Ø20мм.

Для обслуговування телеметрії ящик треба “відкинути” від шафи. Для цього зсередини відкрутити дві гайки М8 і за допомогою петель ящик переводиться і утримується у горизонтальному положенні. Далі, щоб дістатися до апаратури, треба зняти внутрішню кришку — відкрутити 4 болти М6.

РОБОТА КОМПЛЕКТУ

Робота комплекту телеметрії КТМ-ШРП заснована на використанні інтернет технології передачі даних і на наднизькому споживанні енергії живлення апаратурою.

Контролер Комплекту СКМ (ТУ У 26.3-38269282-001:2014) виконує автоматичний збір даних з датчиків, встановлених на обладнанні ШРП і передає ці дані через бездротовий GSM канал зв’язку в інтернет, на сервер користувача.

Комплект телеметрії КТМ-ШРП це кінцевий пристрій “Системи моніторингу за технологічними процесами “Скайдом”. Система працює в реальному часі. Дозволяє бачити параметри технологічного обладнання, транспортуючого природній газ з будь якого пристрою, підключеного до інтернету і, за наявністю дозволу, у будь який час.

Інформація на сервер передається вбудованим GSM модемом у вигляді пакету даних по технології GPRS (пакетний режим передачі загального призначення) із задаваною періодичністю.

В разі спрацювання аварійних датчиків (ЗЗК, відкриття дверей, або інше) інформація на сервер передається у екстреному порядку.

Вбудований GSM модем відповідає вимогам Технічного регламенту радіо-обладнання і телекомунікаційного кінцевого (термінального) обладнання, а також нормативним документам, застосування яких є доказом відповідності пристрою вимогам зазначеного Технічного регламенту і має Сертифікат відповідності у сфері використання радіочастотного ресурсу України та внесений до Реєстру радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування.

Комплект телеметрії КТМ-ШРП дозволяє виконувати дистанційне керування налаштуваннями частоти транзакцій (передачі даних). Частоту можна налаштовувати кратно хвилині (від 1 хвилини до 24 годин і більше).

Пакет даних містить в собі «сирі», необроблені значення датчиків і службову інформацію.

Службова інформація — це дані про стан апаратури: напруга живлення, температура обладнання, дані про якість GSM сигналу.

Електроживлення СКМ здійснюється від вбудованого акумулятора (напруга 3,3 В) і від зовнішнього джерела з напругою від 5,5 В до 36 В. Штатно встановлюється акумулятор 33А/г.. Вбудований акумулятор використовуються в якості резервного живлення.

У комплект телеметрії КТМ-ШРП включений набір датчиків та індикаторів для вимірювання тиску, викидів газу, температури, датчиків відкриття дверей ШРП, спрацювання ЗСК і т.п.

Інструкція з експлуатації ЗАВАНТАЖИТИ