Комплект телеметричний КТМ-ШРП

Комплект телеметричний КТМ-ШРП

ПРИЗНАЧЕННЯ КОМПЛЕКТУ

Комплект телеметрії КТМ-ШРП призначений для спрощення та уніфікації процедури монтажу при модернізації ШРП для автоматизації віддаленого моніторингу та контролю технічного стану обладнання на об’єктах газових господарств. А також для впровадження новітніх засобів моніторингу і передачі даних.

КОНСТРУКЦІЯ КОМПЛЕКТУ

Комплект складається з антивандального ящику, в якому розміщені акумулятор, система електроживлення і контролер передачі даних СКМ-8.

У Комплекті, до ящику приєднаний джгут маркованих кабелів, який через внутрішню кришку заходить всередину ящику і має підключення до контролера СКМ-8.

Також, у складі Комплекту є набір датчиків та засоби кріплення до шафи ШРП.

Примітка: Якщо Комплект включає в себе сонячну систему, то, додатково, в комплекті присутні арматура кріплення сонячної системи, сонячна панель і контролер заряду акумулятора.

Ззовні ящик виконаний у вигляді гладко звареного корпусу, без будь яких виступів. Така конструкція забезпечує герметичність від вологи і пилу, та захист від зовнішнього втручання.

З внутрішньої сторони, за допомогою 4-х болтів М6, ящик закривається герметичною кришкою. Також тут розміщені елементи кріплення:

- в нижній частині виступи для петелp> Петлі кріпляться електрозварюванням до нижньої частини корпусу шафи. Таким чином, на петлях, ящик можна піднімати вертикально для закріплення на стінці шафи і опускати горизонтально, для обслуговування телеметрії.

- зверху дві шпильки М8, довжиною 30мм, для кріплення ящика до стінки шафи гайками із середини.

Для закріплення ящика на шафі треба зробити технологічні отвори Ø10мм для двох шпильок М8 і для джгута з кабелями — Ø20мм.

Для обслуговування телеметрії ящик треба “відкинути” від шафи. Для цього зсередини відкрутити дві гайки М8 і за допомогою петель ящик переводиться і утримується у горизонтальному положенні. Далі, щоб дістатися до апаратури, треба зняти внутрішню кришку — відкрутити 4 болти М6.

РОБОТА КОМПЛЕКТУ

Робота комплекту телеметрії КТМ-ШРП заснована на використанні інтернет технології передачі даних і на наднизькому споживанні енергії живлення апаратурою.

Контролер Комплекту СКМ (ТУ У 26.3-38269282-001:2014) виконує автоматичний збір даних з датчиків, встановлених на обладнанні ШРП і передає ці дані через бездротовий GSM канал зв’язку в інтернет, на сервер користувача.

Комплект телеметрії КТМ-ШРП це кінцевий пристрій “Системи моніторингу за технологічними процесами “Скайдом”. Система працює в реальному часі. Дозволяє бачити параметри технологічного обладнання, транспортуючого природній газ з будь якого пристрою, підключеного до інтернету і, за наявністю дозволу, у будь який час.

Інформація на сервер передається вбудованим GSM модемом у вигляді пакету даних по технології GPRS (пакетний режим передачі загального призначення) із задаваною періодичністю.

В разі спрацювання аварійних датчиків (ЗЗК, відкриття дверей, або інше) інформація на сервер передається у екстреному порядку.

Вбудований GSM модем відповідає вимогам Технічного регламенту радіо-обладнання і телекомунікаційного кінцевого (термінального) обладнання, а також нормативним документам, застосування яких є доказом відповідності пристрою вимогам зазначеного Технічного регламенту і має Сертифікат відповідності у сфері використання радіочастотного ресурсу України та внесений до Реєстру радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування.

Комплект телеметрії КТМ-ШРП дозволяє виконувати дистанційне керування налаштуваннями частоти транзакцій (передачі даних). Частоту можна налаштовувати кратно хвилині (від 1 хвилини до 24 годин і більше).

Пакет даних містить в собі «сирі», необроблені значення датчиків і службову інформацію.

Службова інформація — це дані про стан апаратури: напруга живлення, температура обладнання, дані про якість GSM сигналу.

Електроживлення СКМ здійснюється від вбудованого акумулятора (напруга 3,3 В) і від зовнішнього джерела з напругою від 5,5 В до 36 В. Штатно встановлюється акумулятор 33А/г.. Вбудований акумулятор використовуються в якості резервного живлення.

У комплект телеметрії КТМ-ШРП включений набір датчиків та індикаторів для вимірювання тиску, викидів газу, температури, датчиків відкриття дверей ШРП, спрацювання ЗСК і т.п.

Інструкція з експлуатації ЗАВАНТАЖИТИ